BG Products vstupuje do českého motorsportu

vojtafull-26

Americká značka BG Products se v roce 2019 objeví ve světě vrcholných automobilových soutěží v rallye. Společnost I.O.B., spol. s r.o., která amerického výrobce chemických kapalin pro automobilový průmysl zastupuje v České republice, podepsala smlouvu se špičkovým českým soutěžním týmem Racing 21 o technologickém partnerství.

Spolupráce se soutěžním týmem Racing 21 přinese pro značku BG Products vizuální reklamní prezentaci ve všech komunikačních kanálech, které tým ve své činnosti využívá. Loga značky BG Products se tak objeví na dvou soutěžních vozech, které se v letošní sezóně zúčastní s posádkou týmu Racing 21 Vojtěchem Štajfem a Veronikou Havelkovou nejen domácího šampionátu v rallye, ale také seriálu FIA European Rally Championship. Vzájemná spolupráce s týmem Racing 21 se však bude vztahovat i na technologickou podporu týmu s některými výrobky značky BG Products a jejich testování v extrémně náročných podmínkách automobilových soutěží. „Společnost I.O.B. má v podpoře českého motorsportu poměrně dlouhou historii, a to ještě z dob, kdy jsme sponzorovali různé motoristické disciplíny s tehdejší významnou světovou olejářskou značkou. BG Products vyrábí mimo jiné chemické dekarbonizační kapaliny, o které mají stále více zájem běžní motoristé. Jsou to tedy ti samí lidé, kteří se často aktivně zajímají o rallye soutěže. Navíc budeme moci i některé výrobky této značky otestovat v extrémních podmínkách,“ vysvětlil důvod spolupráce s týmem Racing 21 Jiří Kocourek, jednatel společnosti I.O.B., spol. s r.o. a dodal: „Racing 21 patří ke špičkovým týmům, a to nejen co se týká výsledků na soutěžích, ale i v oblasti technického zázemí a celkové komunikace. Proto padla naše volba s partnerstvím právě tímto směrem.“

d1fb-64   d3fb-150   Valašská_Rally_2019_009    d3fb-155

Racing 21 vstupuje v letošním roce do své čtvrté soutěžní sezóny a staví na technicky velmi zkušeném týmu lidí. Jezdec Vojtěch Štajf, který letos odstartoval jedenadvacátou sezónu své aktivní sportovní kariéry, dosáhl již mnoha cenných výsledků na domácí i světové rallye scéně. Letos navíc jeho tým Racing 21 pořídil špičkovou soutěžní techniku v podobě vozu Volkswagen Polo GTI R5. Druhý, zcela totožný, soutěžní speciál si převezme ještě v letošním roce. „Já jsem se se značkou BG Products seznámil úplně náhodou před dvěma roky, kdy jsem potřeboval vyřešit dlouhodobě nepravidelný chod motoru svého soukromého auta. A po konzultaci s lidmi od I.O.B. jsem nakonec použil sadu těchto výrobků se skutečně velkou spokojeností. O to více jsem rád, že po dvou letech se dnes naše cesty opět protnuly a BG Products je nyní naším technologickým partnerem. Máme v plánu i testy vybraných produktů v našem soutěžním voze,“ vyjádřil potěšení na společným partnerstvím spolumajitel týmu Racing 21 a jezdec Vojtěch Štajf.

Sezónu 2019 začal tým Racing 21 devátým místem v celkové klasifikaci na Azores Rallye v rámci FIA ERC a desátého místa absolutně dosáhla posádka Štajf – Havelková na voze Polo GTI R5 i v první domácí soutěži Kowax Valašská rally Valmez. Celá sezóna obnáší pro tým účast v šestnácti soutěžích.        

Nové články

BG – Prokazatelná cesta k úspoře paliva

Technologie americké společnosti BG Products již dlouhodobě směřuje k dekarbonizaci motorů, což mimo jiné přináší i sníženou spotřebu paliva u zážehových i vznětových motorů. A jak jsme se přesvědčili, nejedná se pouze o osobní vozy.

Nedat zimě šanci

Teploty vzduchu začínají v úvodu roku tradičně klesat pod bod mrazu a v některých případech to může znepříjemnit život právě motoristům. Proto jsou následující řádky věnovány údržbě vozů v zimním období, a především těm s dieselovým motorem.

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj