Dekarbonizace na výstavě Automechanika 2016

Frankfurt nad Mohanem hostil v září výstavu Automechanika, která tradičně nabídla novinky ze světa aftermarketu a automobilového opravárenství.

V oblasti čistění motoru nechyběla prezentace aktuálních technologií americké společnosti BG Products, Inc. Mezi zajímavosti na jejím výstavním stánku patřil například proces chemického čištění BG GDI Fuel/Air Induction Service, určený pro GDI motory (vstřik palivové směsi přímo do válce). Jedná se o komplexní dekarbonizační proces sacího traktu a vstřikovacích trysek. Výsledkem této aplikace je následné navrácení k původnímu výkonu GDI motorů, snížení škodlivých emisí a snížení spotřeby paliva.

P1260393P1260457P1260460

Návštěvníci dostali rovněž možnost seznámit se díky speciálnímu demonstračnímu přístroji se systémem a funkcí čistění filtru pevných částic DPF. Tato služba je nabízena nyní i v České republice (info ZDE) a zájem o ní v době zpřísněné emisní legislativy výrazně roste.

„Prezentujeme tuto technologii právě v Evropě, protože tady se první DPF filtry začaly montovat do vozů po roce 2000, naproti tomu ve Spojených státech až okolo roku 2007. Proto je dnes potřeba právě na tomto trhu nabídnout odpovídající technologie na čištění a celkovou údržbu DPF filtru v zájmu dodržení emisních limitů na provoz automobilů. Když porovnáte výměnu DPF filtru nebo jeho chemické bezdemontážní vyčistění pomocí naší ověřené technologie, musíte prostě dojít k té druhé variantě, kterou doporučujeme. Vedle ekonomické úspory pro majitele vozu také nehrozí žádná rizika spojená s případnou demontáží nefunkčního DPF filtru,“ vysvětlil na frankfurtské výstavní expozici Ryan Weems ze společnosti BG Products, Inc.

Nové články

BG Products vstupuje do českého motorsportu

Americká značka BG Products se v roce 2019 objeví ve světě vrcholných automobilových soutěží v rallye. Společnost I.O.B., spol. s r.o., která amerického výrobce chemických kapalin pro automobilový průmysl zastupuje v České republice, podepsala smlouvu se špičkovým českým soutěžním týmem Racing 21 o technologickém partnerství.

Filtry pevných částic pro benzíny – stejné jako u dieselů?

V září letošního roku vstoupí v platnost emisní norma Euro 6c. Co to znamená pro světové automobilky? Především dochází ke sjednocení emisních norem pro benzínové a dieselové motory u nově vyráběných vozů.

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj