I automat vyžaduje péči

PXT2_hookup    DSC08842

Možná jste si mysleli anebo byli ujišťováni výrobci automobilů, že kapalina v automatické převodovce je doživotní záležitostí. Možná se o tom tolik nepíše v médiích, jako v případě výměny motorové oleje či brzdové kapaliny. Jedno je však dnes ale jisté, kvalita a životnost kapaliny v automatech má svůj časový limit.

Hned na začátek je nutné připomenout, že tento potřebný pravidelný servis vyžadují nejen klasické automaty, ale i převodovky typu CVT, DCT i DSG. Současné zkušenosti potvrzují, že interval pro výměnu této kapaliny nastává přibližně při 50–60 tisících ujetých kilometrů podle typu vozu a provozního zatížení automatické převodovky. Důvod je velmi prozaický. Na kapalinu totiž působí při provozu hned několik negativních vlivů. Především dochází k neustálým změnám teplot uvnitř skříně převodovky a vlivem přítomnosti kyslíku ve vzduchu vzniká také silně oxidační prostředí způsobující degradací této kapaliny. Ta poté již neplní svoji předepsanou funkci a musí být vyměněna. V opačném případě hrozí nejen přehřívání převodovky za chodu, ale současně se tento stav často negativně projeví na plynulosti jejího chodu, neboť dochází k zanášení speciálních lamel a kanálků v konstrukci převodovky. Výměna kapaliny aneb BG servis automatické převodovky je dnes velmi rutinní činností, avšak je potřeba svěřit automobil specializovaným servisům, které mají potřebnou technologii pro výměnu. Důležitým faktorem úspěšnosti výměny této kapaliny je 100% odstranění té původní, již degradované kapaliny z převodového ústrojí. Při pouhém vypuštění kapaliny a naplnění novou náplní dochází k jejímu nežádoucímu promíchání se zbytky té původní.

PXT2 1403 seriesSnímek2

Bezdemontážní výměna kapaliny u těchto typů převodovek se provádí speciálním přístrojem, a to za chodu motoru. Speciální poloautomatický přístroj BG Xpress nebo plně automatický přístroj s označením BG PXT2 (vhodný současně pro výměnu oleje do servořízení) nejprve odstraní celý objem původní kapaliny, poté se celý prostor dekarbonizuje přípravkem BG 106 Quick Clean a nahradí se novou kapalinou BG ATF vhodného typu s přidáním vhodného kondicionéru, v tomto případě výrobku BG 303 CVT/DCT Plus nebo BG 310 ATC PLUS.

Snímek3CVT Plus 01

Samozřejmě vedle tohoto profesionálního servisu lze v některých případech, kdy není degradace původní kapaliny tak rozsáhlá, využít rovněž nabídky preventivní péče o automatickou převodovku, a to opět aplikací multispektrálního aditiva s označením BG 310 ATC Plus.                     

Pravidelná výměna kapaliny v automatických převodovkách tak přináší nejen velmi výrazné prodloužení životnosti převodového ústrojí, ale především udržení jeho plné funkčností bez rizika budoucích vysokých nákladů na opravu či dokonce výměnu převodovky.    

Více na: https://www.bgpoint.cz/ostatni-produkty/  

  

Nové články

Vlajková loď efektivní dekarbonizace  

Mnozí majitelé automobilů s benzínovými pohonnými jednotkami řeší nyní, možná více než kdy jindy, problém s úsadami karbonu uvnitř motoru a s tím spojenou zvýšenou spotřebou paliva. Americká společnost BG Products, Inc. nabízí velmi jednoduché, maximálně účinné a bezpečné řešení s inovovaným výrobkem BG 44K® PLATINUM.

Řeší vodík nebo ultrazvuk skutečně efektivně proces dekarbonizace motoru?

Ve světě dekarbonizace motorů je dnes poměrně velká konkurence a nabídkami na odstranění karbonu se to jen hemží. Přirozeně každý, kdo takovou technologii nabízí preferuje pouze to „svoje řešení“. Ale jak je to doopravdy s bojem proti karbonovým úsadám? Často chce zájemce o dekarbonizaci motoru znát odpověď na otázku, jak se od sebe liší metoda prováděná vodíkem nebo ultrazvukem. Anebo snad existuje i jiné řešení? Pojďme do tohoto dilema vnést trochu světla.   

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj