Kam odchází karbonové úsady?

Jedna z nejčastějších otázek spojených s používáním výrobků společnosti BG Products pro účinnou dekarbonizaci. Tady je naše odpověď pohledem procesu probíhajících chemických reakcí.  

Ropná paliva jsou kapalné uhlovodíky (aromatické, alifatické...), vytvářejí saze (pevné částice), které vlivem teploty a tlaku zanášejí sací systém, spalovací systém, vstřikovače atd. Motorový olej, také ropného původu (uhlovodík) se dostává do sacího, spalovacího systému (těkavost degradovaného maziva) a tím množství úsad navyšuje. Účinná látka v BG produktech PEA (polyetheramin) a další podpůrné látky je vlivem chemické reakce, teploty, tlaku opět přetváří v kapalné/plynné složení = takže jsou transformovány obdobně, jako byla počáteční fáze paliva. Výsledné molekuly jsou velmi malé, bezpečně procházejí celým systémem a nezanášejí katalyzátory ani DPF.  Naopak molekuly PEA, které se nenasytí, dále v tomto procesu pokračují i ve výfukovém systému, kde dochází také k odstranění úsad.

120414094_1272566626426426_3685485378778958947_o59022892_862440547439038_3493438325967028224_o

Proto je i při běžné BG dekarbonizaci spalovacího, sacího a olejového prostoru "přidruženým" efektem čistší/průchodnější DPF nebo katalyzátor. Průměrné číslo snížení úsad v DPF je 26 %. Při BG dekarbonizaci můžete sledovat i průvodní jev, kdy z výfuku vychází bílý kouř/pára, která se okamžitě v atmosféře rozptýlí. Neobsahuje pevné částice, saze, proto není kouř černý, což by ukazovalo na veliké částice a postupné zanášení systému. NIC NEBEZPEČNÉHO NEPROCHÁZÍ PŘES SPALOVACÍ PROSTOR. ABSOLUTNĚ BEZPEČNÉ PRO KATALYZÁTOR, DPF I LAMBDA SONDU. 

Video k tématu:

Nové články

Nově a efektivně na čistění filtru pevných částic

S neustálým vývojem konstrukce filtru pevných částic na vozidlech přicházejí i nové metody, jak tyto filtry snižující škodlivé emise efektivně čistit. Společnost BG Products se na čistění filtru pevných částic specializuje již mnoho let. Nyní však přichází na automobilový trh s novou a více efektivní metodou.      

Problém zvaný etanol

Původní myšlenka použití etanolu jako příměsi v automobilových palivech měla určitě ušlechtilý cíl, a tím bylo celkové snížení škodlivých emisí provozem motorového vozidla. Avšak nic není černo-bílé, a právě tato obsažená biosložka v palivu si začíná vybírat svoji daň v podobě poškození některých částí v palivovém či motorovém prostoru. Je možné tyto negativní vliv omezit či zcela eliminovat?   

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj