Pražský rallysprint také v barvách BG Products

O posledním listopadovém víkendu ožil pražský Strahov tradičně zvukem burácejících motorů a vůní spálených pneumatik, a to v rámci již XXIII. ročníku Pražského rallysprintu. Tento podnik je svoji každoroční nezaměnitelnou atmosférou právem považován za skutečné ukončení sezóny v českých automobilových soutěžích.

 

    FOTO_Josef PetrÖ                     IMG_6508                      IMG_5856a                 

 

Letošní ročník zažil také několik premiér. Mezi nejzásadnější změny patřilo rozšíření soutěže o 2 atraktivní rychlostní zkoušky, které se jely v oblasti Modřan a letiště Točná. Na téměř šedesát soutěžních posádek čekalo celkem 6 rychlostních zkoušek a po Točné se poté závodní vozy přesunuly na Strahov, již tradiční dějiště Pražského rallysprintu. Celá trať měřila necelých sto kilometrů a posádky se svými závodními speciály na ní tisíce diváků především bavily svým jezdeckým uměním. Lahůdkou letošního ročníku byl start nejmodernějšího soutěžního vozu světového šampionátu Ford Fiesta WRC ve specifikaci 2017, kterou podle očekávání dovezl vítězně do cíle Jan Dohnal.

 

     IMG_6719                  Marcela_Svobodova_barva               IMG_6520

 

Premiéru na Pražském rallysprintu však letos zažila také značka BG Products, která podpořila start legendárního vozu Porsche 997 GT3 s matadorem českých rallye Karlem Mackem za jeho volantem. Právě letošní sezóna byla pro náchodského jezdce již 44. v pořadí.  Spolujezdcem mu v Praze byl tradičně Tomáš Vaněk, pro kterého byl tento start na Pražském rallysprintu již jeho pátým. Díky servisnímu zázemí Motor teamu Macek bylo možné prezentovat na místě divákům a návštěvníkům i nejnovější produkty americké značky BG Products, které jsou dlouhodobě úspěšně zaměřeny především na dekarbonizaci motorů a bezdemontážní čištění filtrů pevných částic DPF. Zároveň zde byla poprvé prezentována nová forma distribuce výrobků BG Products přes prodejní kanál www.bgpoint.cz . „Jsem nesmírně rád, že jsme mohli v Praze společně lidem prezentovat automobilovou chemii od značky BG Products. Mým životem jsou auta včetně jejich oprav a servisu. Poměrně často se nyní setkávám u vozů svých klientů s problémy, které způsobuje karbon v motoru či zanesený DPF filtr. Proto se o takové věci zajímám i z hlediska mé profese. Myslím, že právě takový partner, jakým je BG Products, svým zaměřením do rallye prostě patří,“ potvrdil v cíli Pražského rallysprintu jezdec Karel Macek.

 

    Karel Macek                   IMG_6497                IMG_6514         

 

Fotografie: Marek Felt, Marcela Svobodová, Ondřej Beneda a Josef Petrů.

Nové články

Filtry pevných částic pro benzíny – stejné jako u dieselů?

V září letošního roku vstoupí v platnost emisní norma Euro 6c. Co to znamená pro světové automobilky? Především dochází ke sjednocení emisních norem pro benzínové a dieselové motory u nově vyráběných vozů.

Cesta profesionálů k dekarbonizaci motoru

Vývoj moderních technologií v dnešních automobilech postupuje mílovými kroky, a to sebou přináší také nutnost zdokonalovat pracovní postupy při jejich běžné údržbě či opravách. Často se však vlivem provozu daného automobilu dostane odborný autoservis do situace, kdy musí vyřešit vzniklý problém zcela novým způsobem. I to byla cesta pražského Autoservisu GARANT k úspěšné dekarbonizaci motoru jednoho ze servisovaných vozů značky Lancia.

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj