S čistou klimatizací proti virům a bakteriím

Ještě v nedávné době platilo, že používání klimatizací ve vozech je výsadou výhradně letního období. Vývoj konstrukce moderních automobilových klimatizačních jednotek však nyní směřuje k jejich celoročnímu používání. I proto je důležitá správná celoroční údržba celého systému. Americká společnost BG Products přichází na trh nyní s novým antibakteriálním a antivirotickým dezinfekčním výrobkem.

Novinka nese označení BG 703 Automotive Sanitizing Fogger a nabízí především likvidaci vzniklých bakterií, virů a hub ulpívajících na tvrdých a neporézních površích v interiéru vozu. Jedná se především o povrchy přístrojové desky, volantu, textilních výplní dveří, ovládacích prvků, koberců a čalouněných dílů. Vysoká účinnost nového výrobku BG 703 se výrazně projevuje na výparníku a dalších částech klimatizačního systému. Proces dezinfekce interiéru po náročném letním období odstraňuje dlouhodobě vznikající pachy a snižuje také riziko alergie na zvířecí srst či prachové roztoče.

„Toto je další ukázka inovace výrobků společnosti BG Products. Novinka na trhu s označením BG 703 navíc silně reflektuje současnou situaci s bojem proti zákeřnému koronaviru. Jedná se o vůbec první výrobek BG Products certifikovaný agenturami EPA a Health Canada, který je registrován a schválen jako dezinfekční prostředek pro použití proti SARS-CoV-2, tedy viru, který způsobuje COVID-19.,“ uvedl Jiří Kocourek ze společnosti I.O.B. spol. s r.o., která je výhradním importérem BG Products do ČR a SR.

DSC06609  DSC06595

Použití nového výrobku ve formě spreje je velmi snadné. Po nastartování vozu se přepne klimatizace na vnitřní cirkulaci. Poté se sprej v kabině vozu odjistí v oblasti jeho hlavice a obsluha opustí vůz před jeho uzavřením. Obsažená látka ve spreji se nechá cirkulačně působit přibližně 20 minut. Tím dochází k dezinfekci nejen samotné klimatizace, ale také všech přívodů a výduchů vzduchu a již zmíněných povrchů v interiéru vozu. V porovnání s běžnými ozónovými výrobky dokáže sprej BG 703 účinně dezinfikovat celý systém i při vyšších teplotách uvnitř vozu.       

Vlivem proměny teplot je však systém klimatizace silně namáhán také z pohledu kondenzace vlhkosti ve voštinách výparníku a přilehlém filtru. S tím je spojeno také nežádoucí usazování prachu a dalších pevných biologických částic (vlasy, hmyz apod.). Pro jejich likvidaci formou chemického rozkladu se doporučuje použít na začátku kompletní údržby klimatizace, prováděné minimálně 2x ročně, účinný pěnový výrobek BG 709 Frigi-Clean.         

Oficiální certifikace BG 703: 

BS EN 1276 – bakteriální dezinfekce

BS EN 14476 – virotická dezinfekce

BS EN 1650 – fungicidní dezinfekce

Nové články

Vlajková loď efektivní dekarbonizace  

Mnozí majitelé automobilů s benzínovými pohonnými jednotkami řeší nyní, možná více než kdy jindy, problém s úsadami karbonu uvnitř motoru a s tím spojenou zvýšenou spotřebou paliva. Americká společnost BG Products, Inc. nabízí velmi jednoduché, maximálně účinné a bezpečné řešení s inovovaným výrobkem BG 44K® PLATINUM.

Řeší vodík nebo ultrazvuk skutečně efektivně proces dekarbonizace motoru?

Ve světě dekarbonizace motorů je dnes poměrně velká konkurence a nabídkami na odstranění karbonu se to jen hemží. Přirozeně každý, kdo takovou technologii nabízí preferuje pouze to „svoje řešení“. Ale jak je to doopravdy s bojem proti karbonovým úsadám? Často chce zájemce o dekarbonizaci motoru znát odpověď na otázku, jak se od sebe liší metoda prováděná vodíkem nebo ultrazvukem. Anebo snad existuje i jiné řešení? Pojďme do tohoto dilema vnést trochu světla.   

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj