Zbavte se karbonu v sacím traktu GDI motorů

O problémech se zanášením vstřikovačů karbonem u přímovstřikových motorů už toho bylo napsáno poměrně hodně. Nyní přichází další pomoc v této oblasti v podobě nového výrobku BG Aerosol Carbon Eliminator.  

Novinka roku 2020 je určena pro majitele vozů s přímovstřikovými motory (tedy TSI, FSI apod.), které trápí negativní působení úsad karbonu v sacím traktu. Vedle servisní profesionální dekarbonizace nabízela technologie BG Products až dosud výhradně preventivní řešení s cílem zamezit nebo výrazně eliminovat vznik karbonových úsad v oblasti olejového (BG 109, BG 115) a palivového systému (BG 208). Právě tyto tři výrobky se objevily na trhu v tzv. kitu, tedy účinné sadě v boji proti karbonu. Jenže co si počít, když se karbon ve velmi houževnaté formě do sacího traktu již dostal a je potřeba se těchto úsad zbavit? Do letošního roku byla jedinou možnosti již zmíněná velká servisní dekarbonizace. Zvyšující se počet problémů s karbonem v sacím traktu benzínových motorů s přímým vstřikem však vedl amerického výrobce BG Products k uvedení zcela nového výrobku BG Aerosol Carbon Eliminator.

DSC03575

Jedná se o jednorázový přípravek ve formě spreje s integrovanou trubičkou pro snadnou aplikaci. Jednoduchá aplikace nového výrobku spočívá v demontáži sací hadice z tělesa škrtící klapky nebo MAP senzoru ze sacího systému. Následně je potřeba v předepsaných časových intervalech aplikovat chemickou látku přes integrovanou trubičku do sacího traktu nastartovaného a prohřátého motoru za zvýšených otáček. Po vyprázdnění obsahu celého balení do sacího traktu se hadice nebo MAP senzor namontují zpět do původní pozice.

Preventivní ošetření sacího traktu od úsad karbonu u přímovstřikových benzínových motorů se doporučuje s každou výměnnou oleje. Cesta k dekarbonizaci sání nebyla nikdy jednodušší!

Více na: www.bgpoint.cz

Nové články

BG – Prokazatelná cesta k úspoře paliva

Technologie americké společnosti BG Products již dlouhodobě směřuje k dekarbonizaci motorů, což mimo jiné přináší i sníženou spotřebu paliva u zážehových i vznětových motorů. A jak jsme se přesvědčili, nejedná se pouze o osobní vozy.

Nedat zimě šanci

Teploty vzduchu začínají v úvodu roku tradičně klesat pod bod mrazu a v některých případech to může znepříjemnit život právě motoristům. Proto jsou následující řádky věnovány údržbě vozů v zimním období, a především těm s dieselovým motorem.

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj