Zbavte se karbonu v sacím traktu GDI motorů

O problémech se zanášením vstřikovačů karbonem u přímovstřikových motorů už toho bylo napsáno poměrně hodně. Nyní přichází další pomoc v této oblasti v podobě nového výrobku BG Aerosol Carbon Eliminator.  

Novinka roku 2020 je určena pro majitele vozů s přímovstřikovými motory (tedy TSI, FSI apod.), které trápí negativní působení úsad karbonu v sacím traktu. Vedle servisní profesionální dekarbonizace nabízela technologie BG Products až dosud výhradně preventivní řešení s cílem zamezit nebo výrazně eliminovat vznik karbonových úsad v oblasti olejového (BG 109, BG 115) a palivového systému (BG 208). Právě tyto tři výrobky se objevily na trhu v tzv. kitu, tedy účinné sadě v boji proti karbonu. Jenže co si počít, když se karbon ve velmi houževnaté formě do sacího traktu již dostal a je potřeba se těchto úsad zbavit? Do letošního roku byla jedinou možnosti již zmíněná velká servisní dekarbonizace. Zvyšující se počet problémů s karbonem v sacím traktu benzínových motorů s přímým vstřikem však vedl amerického výrobce BG Products k uvedení zcela nového výrobku BG Aerosol Carbon Eliminator.

DSC03575

Jedná se o jednorázový přípravek ve formě spreje s integrovanou trubičkou pro snadnou aplikaci. Jednoduchá aplikace nového výrobku spočívá v demontáži sací hadice z tělesa škrtící klapky nebo MAP senzoru ze sacího systému. Následně je potřeba v předepsaných časových intervalech aplikovat chemickou látku přes integrovanou trubičku do sacího traktu nastartovaného a prohřátého motoru za zvýšených otáček. Po vyprázdnění obsahu celého balení do sacího traktu se hadice nebo MAP senzor namontují zpět do původní pozice.

Preventivní ošetření sacího traktu od úsad karbonu u přímovstřikových benzínových motorů se doporučuje s každou výměnnou oleje. Cesta k dekarbonizaci sání nebyla nikdy jednodušší!

Více na: www.bgpoint.cz

Nové články

Vlajková loď efektivní dekarbonizace  

Mnozí majitelé automobilů s benzínovými pohonnými jednotkami řeší nyní, možná více než kdy jindy, problém s úsadami karbonu uvnitř motoru a s tím spojenou zvýšenou spotřebou paliva. Americká společnost BG Products, Inc. nabízí velmi jednoduché, maximálně účinné a bezpečné řešení s inovovaným výrobkem BG 44K® PLATINUM.

Řeší vodík nebo ultrazvuk skutečně efektivně proces dekarbonizace motoru?

Ve světě dekarbonizace motorů je dnes poměrně velká konkurence a nabídkami na odstranění karbonu se to jen hemží. Přirozeně každý, kdo takovou technologii nabízí preferuje pouze to „svoje řešení“. Ale jak je to doopravdy s bojem proti karbonovým úsadám? Často chce zájemce o dekarbonizaci motoru znát odpověď na otázku, jak se od sebe liší metoda prováděná vodíkem nebo ultrazvukem. Anebo snad existuje i jiné řešení? Pojďme do tohoto dilema vnést trochu světla.   

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj