Jak se projevuje působení karbonu?

obr 7Negativních projevů je hned několik, avšak jejich přesná identifikace je mnohdy obtížná. A pokud vzniklou situaci s usazování karbonu neřešíte, je za čas následek mnohem citelnější.

Prvním příznakem může být zvýšená kouřivost motoru. Kromě zvýšené hladiny škodlivých emisí vás za volantem může nepříjemně překvapit výrazný pokles výkonu motoru a také stále narůstající spotřeba paliva. Následují i potíže se startováním vozu.

Zhoršování tohoto stavu bohužel často podporuje i styl jízdy. Je prokázáno, že vznik karbonových úsad je výraznější při jízdě v městském provozu a tedy při relativně nízkém zatížení motoru. Problémem je navíc skutečnost, že vše přichází postupně. Proto je velmi malá pravděpodobnost, že si uvedených změn ve spojení s tvorbou karbonových úsad všimnete včas. Poté je ohrožena především celková životnost motoru a to jak zážehového, tak i vznětového.

Pokud chce řidič zjistit stav motoru, je měření emisí obrazem jeho správné funkce – dobré emise = dobré využití paliva, efektivní spalování.

Nové články

Prevence pro hybridy ve třech krocích

Moderní automobily s plně hybridním pohonem získávají v současnosti na trhu stále větší oblibu. Vedle prokazatelné šetrnosti při provozu se navíc jejich majitelé často mohou spolehnout na různá zvýhodnění. Značka BG Products však se svým preventivním programem nezapomíná také na pravidelnou údržbu hybridních vozů.

I automat vyžaduje péči

     Možná jste si mysleli anebo byli ujišťováni výrobci automobilů, že kapalina v automatické převodovce je doživotní záležitostí. Možná se o tom tolik nepíše v médiích, jako v případě výměny motorové oleje či brzdové kapaliny. Jedno je však dnes ale jisté, kvalita a životnost kapaliny v automatech má svůj časový limit.

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj