Jaká hrozí s karbonem rizika?

CCC_9436Karbonové úsady postupně zanášejí kompletní systém motoru, kde „zalepují“ pístní kroužky, které tím začnou poškozovat stěnu válce. Silná vrstva karbonu na ventilech snižuje kompresní tlaky a výkon motoru.

Úsady na vstřikovačích omezují jejich funkci a zabraňují správnému rozprášení paliva. Nejprve vydírají stěny vstřikovačů, což vede k jejich následnému poškození. Karbon usazený na pístu se negativně projevuje na snížení kompresní poměr motoru a jeho přítomnost v sacím systému zabraňuje proudění vzduchu do motoru. Pokud se karbonové částice dlouhodobě usazují v olejovém prostoru motoru, opotřebovávají především ložiska, zvyšují teplotu oleje a tím se tento negativní jev stále zhoršuje. Všechny zmíněné nežádoucí procesy vedou k vysoké spotřebě paliva, vysokým emisím, snížení výkonu motoru, špatnému chodu, špatným startům, zanesení filtru pevných částic (DPF) a v neposlední řadě až k fatálnímu poškození motoru nebo jeho součástí. Následná oprava poté vyžaduje vysoké investice, často v řádu desetitisíců korun.

Nové články

Nově a efektivně na čistění filtru pevných částic

S neustálým vývojem konstrukce filtru pevných částic na vozidlech přicházejí i nové metody, jak tyto filtry snižující škodlivé emise efektivně čistit. Společnost BG Products se na čistění filtru pevných částic specializuje již mnoho let. Nyní však přichází na automobilový trh s novou a více efektivní metodou.      

Problém zvaný etanol

Původní myšlenka použití etanolu jako příměsi v automobilových palivech měla určitě ušlechtilý cíl, a tím bylo celkové snížení škodlivých emisí provozem motorového vozidla. Avšak nic není černo-bílé, a právě tato obsažená biosložka v palivu si začíná vybírat svoji daň v podobě poškození některých částí v palivovém či motorovém prostoru. Je možné tyto negativní vliv omezit či zcela eliminovat?   

Další články

Dekarbonizace

Naftový motor

Dekarbonizuj

Benzínový motor

Dekarbonizuj

DPF filtr pevných částic

Dekarbonizuj